rzedszkolaki z grupy Motylki dołączyły do obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień wykonując ciekawe zadania. Na koniec dzieci wyłoniły spośród siebie Króla i Królową Życzliwości.
wychowawca
Karolina Słomińska
rzedszkolaki z grupy Motylki dołączyły do obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień wykonując ciekawe zadania. Na koniec dzieci wyłoniły spośród siebie Króla i Królową Życzliwości.
wychowawca
Karolina Słomińska
Przedszkolaki z grupy Motylki uczestniczą w projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia. Dzieci w ramach projektu uczestniczą z zajęciach ruchowych i kulinarnych promujących zdrowy tryb życia. Przedszkolaki wykonały zdrowe koktajle owocowe.
wychowawca
K. Słomińska
,, Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo.’’
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i smutnej rzeczywistości .
Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy ,że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi , wraca do nas z nawiązką.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra.
Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości , uśmiechu, wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy.
Uprzejmość ,życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.
W naszej szkole świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w następujący sposób:
Uczniowie, pracownicy szkoły przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu.
Na korytarzu pojawił się ,, Worek Życzliwości i Pozdrowień’’, na którym widniało hasło:,, Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego’’.
Na korytarzach , drzwiach klas były gazetki związane z życzliwością, była poczta życzliwych gestów, ordery uśmiechu, dzieci obdarowywały się laurkami, , były ,, Medale dla życzliwej koleżanki, kolegi’’, karteczki z dobrym słowem, drobne upominki, niespodzianki, prelekcje, warsztaty prowadzone przez pedagoga, lekcje wychowawcze na temat życzliwości . Uczniowie otrzymały zakładki do książek ,,Zawsze pamiętaj że …..’’. Dzieci częstowały ciasteczkami z dobrym słowem.
Uczniowie wykonali prace plastyczne pt.,, Przysłowia o przyjaźni i byciu dobrym kolegą’’.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.
Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie , pomoc i uczestnictwo w tym wspaniałym dniu.
Organizatorzy
Dnia 28 listopada 2023r. uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Mieli mozliwość poznawać naukę poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Uczestniczyli w warsztatach naukowych pt."Jak powstaje tęcza". Wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili.
Wychowawca klasy 2a
Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się konkurs poetycki
pod tytułem „Moja Ojczyzna wierszem pisana” dla uczniów klas 4-8 SP. Inicjatorką
konkursu była p. bibliotekarka A. Piotrowska.
Celem konkursu było:
Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,
Kształtowanie postaw patriotycznych,
Popularyzacja twórczości poetyckiej,
Rozwijanie sprawności pisania wierszy,
Kształtowanie wśród młodzieży postaw kreatywnych,
Odkrywanie młodych talentów,
Motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami.
Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: p. T. Mielczarek, p. A.Byłeń,
p. R. Jarzembowska, p. A. Piotrowska
Lista zwycięzców:
1 - miejsce - Patrycja Lipowska 5b
2 - miejsce - Ewa Gutowska 5b
2 - miejsce - Oliwia Jankowska 6a
3 - miejsce - Zofia Przeradzka - 5b
Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy a pozostali uczestnicy słodką niespodziankę.
Gratulacje!
Na początku listopada 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Moja Ojczyzna” związany z obchodami 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs był skierowany do uczniów klas 1-3 SP. Organizatorem była bibliotekarka Anna Piotrowska.
Celem konkursu było:
Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,
Kształtowanie postaw patriotycznych,
Rozbudzanie zainteresowań kulturą, tradycjami i walorami przyrodniczymi własnego kraju, zaprezentowanie najpiękniejszych zakątków swojej ojczyzny, ciekawych obiektów, zabytków architektury, zwyczajów,
Doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych.
Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: p. I. Kosakowska,
p. L. Rogozińska, p. E. Pawłowska, p. T. Mielczarek.
Oto nasi zwycięzcy:
1 miejsce - Jakub Zakrzewski 1a
2 miejsce - Zofia Balicka 3b
2 miejsce - Kacper Zakrzewski 3a
3 miejsce - Alicja Chabowska 3b
3 miejsce - Zofia Jarzynka 3a
3 miejsce - Jan Jarzynka 1a
Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 0d 01.12.2023r. do 15.12.2023r.
Miejsce Akcji: Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie – Osadzie
PARTNERZY AKCJI :
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 8a, 7a i 7b pod kierunkiem wychowawców.
Uczniowie klas I-III, Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie, dnia 8 listopada 2023 r., włączyli się w ogólnopolską akcję „Śniadanie daje Moc’’ organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie doskonale wiedzą, że podstawą funkcjonowania organizmu człowieka jest zdrowe odżywianie. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, który dostarcza nam energii do nauki i pracy. Uczniowie w ramach tej akcji przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki, które bardzo im smakowały. Zapraszamy do foto relacji z tego dnia.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 (II edycja)
W 2023 roku po raz drugi otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dzięki dofinansowaniu zasoby naszej biblioteki wzbogaciły się o nowe pozycje, które pozwolą Wam rozwijać zainteresowania, a także pomogą przygotowywać się do konkursów i olimpiad. Wsparcie finansowe, które otrzymała szkoła to 15000 zł, co pozwoliło uzupełnić księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze i lektury. W ramach programu zakupiono audiobooki oraz książki, których szukacie i o które pytacie. Ciekawie doposażony księgozbiór dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, dyskusje na temat przeczytanych książek, daje możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych. Przyjdź, zobacz, wypożycz, przeczytaj!
Zapraszam do odwiedzania biblioteki szkolnej.
Bibliotekarka:
Anna Piotrowska
We wtorek 17.10.2023r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II z okazji XXIII Dnia Papieskiego pod haslem 'Cywilizacja życia'. Uczniowie oraz zaproszeni goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Jana Pawła II w Iłowie - Osadzie wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego sylwetce naszego wielkiego Rodaka i jego podróżom po kontynentach. Apel przygotowali uczniowie klas 3-7 pod opieką katechetek: Edyty Kalkowskiej i Katarzyny Ewertowskiej.
Nasza szkoła w dniach 21- 26 października wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Szczególnie w to przedsięwzięcie zaangażował się Szkolny Klub Wolontariatu, jak również Szkolne Koło Caritas. Opiekunowie tych organizacji wraz z uczniami podjęli różne działania., które miały na celu zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych , którzy walczyli za naszą wolność. 21 października ogłoszono zbiórkę zniczy, aby następnie zapalić je w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej. 24 października uczniowie porządkowali na parafialnym cmentarzu Grób Nieznanego Żołnierza , zapalili znicze i złożyli kwiaty jako symbol szacunku i pamięci. Tego samego dnia uczniowie odwiedzili także inne miejsca pamięci narodowej znajdujące się w naszej miejscowość:
Kamień, upamiętniający ofiary niemieckiego obozu przejściowego, działającego w latach 1941- 1945, w tym setek dzieci, zmarłych po odebraniu matkom , które były wywożone na przymusowe roboty:Kamień, który przypomina o tym, że w tym miejscu stał Pomnik Marszałka Piłsudskiego w latach 1934, który został zburzony przez okupanta niemieckiego w 1939r.
Ponadto uczniowie wykonali prace plastyczne miejsc pamięci narodowej, które znajdują się w naszej miejscowości.
18 października po raz kolejny braliśmy udział w Mławskiej Lidze Pływackiej. W zawodach brały udział szkoły z powiatu mławskiego. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Reprezentacja zdobyła - 3 złote medale 1 srebrny medal oraz 2 brązowe medale.
Podziękowania dla Klubu Płetwal z Mławy z przygotowanie naszych zawodników. Wszystkim naszym pływakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
18 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Janiną Dzenis, autorką książki dla dzieci „Przygody myszki Zulki”.
Pani Janina opowiedziała dzieciom o przygodach przesympatycznej myszki Zulki i jej przyjaciół. Każde z opowiadań zawartych w książce zawiera wzorce godne naśladowania.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1 Szkoły Podstawowej.
Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Iłowie-Osadzie.
Bibliotekarka:
Anna Piotrowska
Dnia 13 października o godzinie 10.30 w ZS nr 1 im.Mikołaja Kopernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Iłowo-Osada pan Sebastian Cichocki oraz Dyrektor ZS nr 1 pan Piotr Olszewski wręczyli nagrody nauczycielom. Klasy V a i V b przygotowały część artystyczną. Uczniowie składali życzenia dyrekcji, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielom poszczególnych przedmiotów oraz wszystkim pracownikom szkoły. Występ uświetniły piosenki przygotowane przez chór pod opieką pana Grzegorza Liedtke. Dekoracja została przygotowana przez pana Sylwestra Pawłowskiego i panią Ilonę Kosakowską.
Podczas akademii uczniowie wręczyli drobne upominki składając jednocześnie życzenia i podziękowania.
Po akademii wszyscy przeszli na plac przed nowym budynkiem szkoły. Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście posadzili Dąb Papieski dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II.
W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, uczniowie szkoły podstawowej w Iłowie-Osadzie pod opieką pedagoga i psychologa szkolnego przeprowadzili akcję społeczną mającą na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego. W klasach odbyły się pogadanki na temat emocji i umiejętności radzenia sobie z nimi. Uczniowie wzięli również udział w akcji "Podziel się z nami emocjami", która miała na celu zachęcenie uczniów do otwartego wyrażania swoich uczuć i myśli.
Akcja była prowadzona zarówno w klasach, gdzie odbywały się rozmowy na temat znaczenia zdrowia psychicznego, jak i podczas przerw śródlekcyjnych, gdzie uczniowie mieli okazję dzielić się swoimi emocjami i przeżyciami. Głównym celem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi na znaczenie zrozumienia i pielęgnowania zdrowia psychicznego, a także promowanie otwartej rozmowy na temat emocji, które są naturalną częścią ludzkiego doświadczenia.
Działania podejmowane przez uczniów, wraz z wsparciem psychologa i pedagoga szkolnego, pomogły stworzyć atmosferę szkolną sprzyjającą zdrowemu rozwojowi emocjonalnemu i zrozumieniu, że zwracanie uwagi na własne emocje oraz wsparcie innych w tym obszarze są ważnymi elementami dbania o zdrowie psychiczne.
12 października 2023 roku uczniowie klas 1 zdali bardzo ważny egzamin – egzamin na pierwszoklasistę. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Potem, zgodnie z tradycją, Pan Dyrektor pasował każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy od Rady Rodziców, upominki od Wójta Gminy Iłowo-Osada oraz słodki upominek od przedstawicieli klas 3. Po uroczystości rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek.
W dniu 16 października klasa 3b wraz z wychowawcą Anną Dobracką wybrała się na warsztaty do Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie-Osadzie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanych przez Panią bibliotekarkę przygód Szewczyka Dratewki, następnie ułożyli plan wydarzeń. Na podstawie planu wykonali książkę tunelową. Praca w grupach okazała się być owocna, ponieważ powstały cztery wspaniałe książki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Chrostowskiej za zaproszenie i wspaniałe warsztaty.
Anna Dobracka
Dnia 20 września uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami Mariolą Lemańską i Anną Dobracką wybrali się na wycieczkę do Działdowa. Jednym z punktów programu było odwiedzenie kina i oglądanie filmu pt.: „O psie, który jeździł koleją”. Film okazał się być piękną opowieścią o przyjaźni psa z człowiekiem, która na długo pozostanie w naszych sercach.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Pogranicza w zamku. W muzeum blisko 700 lat historii miasta opowiedziane zostało dwiema wystawami stałymi traktującymi o najbardziej istotnych wydarzeniach regionu mających wpływ na kształtowanie się kultury i życia jego mieszkańców.
Klasy miały również okazję integrować się poprzez wspólną zabawę na placu zabaw.
Anna Dobracka, Mariola Lemańska
Z okazji obchodzonego 26 września w całej Europie Dnia Języków (European Day of Languages) uczniowie z naszej szkoły poszukiwali na zajęciach odpowiedzi na pytanie: “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Wśród odpowiedzi najczęściej pojawiały się stwierdzenia, że nauka języków jest ważna gdy chcemy podróżować, poznawać nowych przyjaciół, dostać dobrą pracę w przyszłości. Pojawiały się również stwierdzenia, że jest to ważne dla rozumienia innych kultur. Warto również wspomnieć, że według badań nauka języków obcych wpływa na podwyższenie IQ osoby uczącej się. Same zalety :) Naprawdę warto uczyć się języków!
Powered by aSc EduPage