• OGŁOSZENIE

     • Od 15.02.2024 r. do 29.02.2024 r. do godz. 14:00

      Odbędzie się e-rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie.

      Rejestracja kandydatów do szkoły podstawowej odbywać się będzie w formie elektronicznej na stronie: https://ilowo-osada.elemento.pl

       

      POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE SKŁADA SIĘ Z NASTĘPUJĄCYCH ETAPÓW:

      1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej znajdującego się na stronie https://ilowo-osada.elemento.pl

      2. Złożenie do sekretariatu szkoły wydrukowanego z systemu elektronicznego i podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęciu  dziecka do szkoły podstawowej.

      3. Elektroniczne potwierdzenie przez rodziców/prawnych opiekunów woli przyjęcia dziecka do szkoły.

      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych, niezakwalifikowanych, przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej.

     • OGŁOSZENIE

     • Od 15.02.2024 r. do 29.02.2024 r. do godz. 14:00

      Odbędzie się e-rekrutacja do Przedszkola w Iłowie-Osadzie

      Rejestracja kandydatów do przedszkola odbywać się będzie w formie elektronicznej

      na stronie : https://ilowo-osada.formico.pl

       

      POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE SKŁADA SIĘ Z NASTĘPUJĄCYCH ETAPÓW:

      1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola znajdującego się na stronie https://ilowo-osada.formico.pl

      2. Złożenie do sekretariatu wydrukowanego z systemu elektronicznego i podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęciu  dziecka do przedszkola.

      3. Elektroniczne potwierdzenie przez rodziców/prawnych opiekunów woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych, niezakwalifikowanych, przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej.

     • Światowy Dzień Głośnego Czytania

     •      Dnia 7 lutego 2024 r. uczniowie klasy 3 b wzięli udział w Światowym Dniu Głośnego Czytania w szkole. W tym dniu spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej z Paniami bibliotekarkami, aby wysłuchać czytanych utworów „Czarna owieczka” i „Dukat”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem czytanych książek i udzielali bezbłędnych odpowiedzi do ich treści.

           Panie bibliotekarki poleciły również uczniom książki z serii „Nela Mała Reporterka”, które opisują wyprawy dziewczynki do egzotycznych krajów.

      Anna Dobracka

     • Christmas Story

     •      Młodzi aktorzy z klasy VI a i Vb przedstawili 19 stycznia spektakl w języku angielskim 'A Christmas Story'. Pomysł na scenariusz zrodził się na zajęciach z języka angielskiego. Autorami scenariusza były uczennice Adrianna Wiaterek i Agnieszka Godlewska. Historia była nowoczesną adaptacją 'Opowieści wigilijnej' Charlesa Dickensa. Główna bohaterka sławna i bogata influencerka zmienia swoje życie po odwiedzinach trzech duchów - przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów w języku angielskim. Całość koordynowała pani Monika Godlewska.

     • Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     •      Dnia 28 stycznia 2024 r. Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem w tym roku było zebranie pieniędzy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Pięcioro wolontariuszy z Klubu, przy współpracy ze sztabem w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie ruszyło ze skarbonkami tego dnia, aby zebrać pieniądze na szczytny cel. Wcześniej odbyło się spotkanie z policjantem, który zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa podczas trwania Finału WOŚP.Zbiórka zakończyła się podliczeniem zebranych pieniędzy, a także finałowym koncertem oraz "Światełkiem do nieba. "Wolontariusze zapewnili, że będą dalej grać z WOŚP - em, czyli do końca świata i jeden dzień dłużej.🙂👍♥️

     • Wyjazd do schroniska w Tatarach

     •      W okresie listopad-grudzień 2023 r. Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Iłowie-Osadzie zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” w Tatarach. W akcji wzięły udział klasy 1-8. W sumie zebrano: 176 kg suchej karmy, 80 kg mokrej karmy, ponad 3kg przysmaków. Ponadto wśród darów znalazło się 6 smyczy, 8 zabawek, legowisko i kosmetyki do pielęgnacji zwierząt. Dnia 17 stycznia 2024 r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował wyjazd ok. 50 osób do schroniska w Tatarach. W trakcie wizyty uczniowie zostali zapoznani przez pracowników z ogólną sytuacją schroniska, warunkami adopcji, zasadami wolontariatu wobec podopiecznych, po czym przekazali dary, a następnie odwiedzili psy na wybiegu, z którymi mieli okazję pobawić się. Zarówno schronisko w Tatarach, jak i Szkolny Klub Wolontariatu zadeklarowały dalszą współpracę.