• Przedstawienie bożonarodzeniowe

     • Uczniowie Klasy 3 b  wraz z wychowawcą w ramach realizowanego projektu 'Czytam z klasą, lekturki spod chmurki', dnia 19 grudnia 2023 r. przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Iłowie-Osadzie. Integracja z osobami niepełnosprawnymi sprawiła dzieciom ogromną radości. Przygotowaliśmy również drobne upominki dla zaproszonych gości. 

      Dnia 21 grudnia 2023 r. na przedstawienie zaprosiliśmy Dyrekcję naszej szkoły oraz rodziców. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.  Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

      Anna Dobracka

     • Szlachetna Paczka

     •      Zespół Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Iłowie-Osadzie przy współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wziął udział w akcji "Szlachetna Paczka". Szczególną cechą tej akcji jest jej otwartość na pomoc ze strony społeczności. Każdy, kto chciał wziąć udział, mógł zorganizować prezent dla wybranej osoby lub rodziny. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie tworzyć świąteczne cuda i wprowadzić radość w życie tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodów często losowych. Pracownicy szkoły oraz część uczniów z kl. 5a i 6a wraz z ich rodzicami postanowiło pomóc Pani Ani z Działdowa i jej trójce małych dzieci: 6-letniemu Kacprowi, 4-letniemu Miłoszowi i 9-miesięcznej Lence. W tym celu zebrano wszystkie niezbędne rzeczy z tzw. trzech kluczowych potrzeb, tj.:

      -żywność trwała

      - środki czystości

      - pampersy i chusteczki dla Lenki.

           Wśród darów znalazły się także zabawki, słodycze, ubrania, koc, obuwie. Razem zebrano 16 paczek, które trafiło do Punktu Zbiórki w Sali Magnolia w Malinowe, gdzie dnia 16 grudnia tego roku odbył się uroczysty Finał Szlachetnej Paczki, znany również jako Weekend Cudów.Wszyscy ci, którzy wzięli udział w zbiórce, nie tylko dostarczyli potrzebującym materialnego wsparcia, lecz także przekazali im nieocenioną dawkę wsparcia emocjonalnego i wiary w lepsze jutro.Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

     • Dzień Misia w bibliotece

     • Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

      Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

      Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

      Miękki, puchaty i taki z łatką 25 listopada obchodzi swoje święto. Pluszowy Miś. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.

      Również nasze dzieci nie zapomniały o uczczeniu tego wspaniałego święta. W bibliotece szkolnej wysłuchały historii powstania maskotki, wzięły udział w quizie na temat rozpoznawania misiów, układały puzzle oraz rysowały karykatury swoich ulubieńców.

     • GRUPA KRASNOLUDKI I PROJEKT ZDROWE DZIECI

     • Grupa Krasnoludki bierze udział w ogólnopolskim projekcie Zdrowe dzieci, który ma na celu zmianę nawyków żywieniowych przedszkolaków na zdrowsze. W dniu 30 listopada 2023 dzieci przygotowały dwa zdrowe koktajle: różowy na bazie (banany, truskawki, jogurt naturalny) oraz fioletowy: (jagody, banany, jogurt naturalny). Degustacja była ostatnim etapem tej podróży kulinarnej. Bardziej smakował koktajl różowy choć po fioletowym zostały puste prawie wszystkie kubeczki.

       

      Wychowawczyni

      Beata Awerjanow

     • Dzień Pluszowego Misia w grupie Krasnoludki

     • GRUPA KRASNOLUDKI I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      W dniu 24 listopada 2023 roku wszystkie przedszkolaki z naszej grupy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami Opowiedziały o swojej maskotce, pokonały Misiową Ścieżkę Przygód. Przeliczały elementy, dowiedziały czym się różni maskotka misia od prawdziwego niedźwiedzia, a także wykonały pracę plastyczną. Dużo radości przyniosła zabawa z misiem przy piosence Ten misiaczek. To był pełen wrażeń dzień. 

       

      Wychowawczyni

      Beata Awerjanow

     • Dzień Życzliwości w grupie Motylki

     • rzedszkolaki z grupy Motylki dołączyły do obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień wykonując ciekawe zadania. Na koniec dzieci wyłoniły spośród siebie Króla i Królową Życzliwości.

      wychowawca

      Karolina Słomińska

     • Projekt Zdrowe Dzieci

     • Przedszkolaki z grupy Motylki uczestniczą w projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia. Dzieci w ramach projektu uczestniczą z zajęciach ruchowych i kulinarnych promujących zdrowy tryb życia. Przedszkolaki wykonały zdrowe koktajle owocowe.

      wychowawca 

      K. Słomińska

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2023

     • ,, Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo.’’

       

       21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i smutnej rzeczywistości .

      Przesłanie akcji jest proste  - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

      Pamiętajmy ,że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi , wraca do nas z nawiązką.

      Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra.

       Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości , uśmiechu, wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy.

      Uprzejmość ,życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.

       W naszej szkole świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w następujący sposób:

      Uczniowie, pracownicy szkoły przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu.

      Na korytarzu pojawił się ,, Worek Życzliwości i Pozdrowień’’, na którym widniało hasło:,, Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego’’.

      Na korytarzach , drzwiach klas były gazetki związane z życzliwością, była poczta życzliwych gestów, ordery uśmiechu, dzieci obdarowywały się laurkami, , były ,, Medale dla życzliwej koleżanki, kolegi’’, karteczki z dobrym słowem, drobne upominki, niespodzianki, prelekcje, warsztaty prowadzone przez pedagoga, lekcje wychowawcze na temat życzliwości . Uczniowie otrzymały zakładki do książek ,,Zawsze pamiętaj że …..’’. Dzieci częstowały ciasteczkami z dobrym słowem.

      Uczniowie wykonali prace plastyczne pt.,, Przysłowia o przyjaźni i byciu dobrym kolegą’’.

      Dzień Życzliwości i Pozdrowień upłynął w atmosferze uśmiechu  i dobrej zabawy.

       Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie , pomoc i uczestnictwo w tym wspaniałym dniu.

       

                                                                                                             Organizatorzy

     • Wycieczka klasy 2a

     • Dnia 28 listopada 2023r. uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Mieli mozliwość poznawać naukę poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Uczestniczyli w warsztatach naukowych pt."Jak powstaje tęcza". Wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili.

      Wychowawca klasy 2a