• Konkurs poetycki pod tytułem „Moja Ojczyzna wierszem pisana”

• Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się konkurs poetycki

pod tytułem „Moja Ojczyzna wierszem pisana” dla uczniów klas 4-8 SP. Inicjatorką

konkursu była p. bibliotekarka A. Piotrowska.

Celem konkursu było:

1. Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,

2. Kształtowanie postaw patriotycznych,

3. Popularyzacja twórczości poetyckiej,

4. Rozwijanie sprawności pisania wierszy,

5. Kształtowanie wśród młodzieży postaw kreatywnych,

6. Odkrywanie młodych talentów,

7. Motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami.

Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: p. T. Mielczarek, p. A.Byłeń,

p. R. Jarzembowska, p. A. Piotrowska

Lista zwycięzców:

1 - miejsce - Patrycja Lipowska 5b

2 - miejsce - Ewa Gutowska 5b

2 - miejsce - Oliwia Jankowska 6a

3 - miejsce - Zofia Przeradzka - 5b

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy a pozostali uczestnicy słodką niespodziankę.

Gratulacje!

• Konkurs plastyczny pod tytułem „Moja Ojczyzna”

• Na początku listopada 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Moja Ojczyzna” związany z obchodami 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs był skierowany do uczniów klas 1-3 SP. Organizatorem była bibliotekarka Anna Piotrowska.

Celem konkursu było:

1. Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,

2. Kształtowanie postaw patriotycznych,

3. Rozbudzanie zainteresowań kulturą, tradycjami i walorami przyrodniczymi własnego kraju, zaprezentowanie najpiękniejszych zakątków swojej ojczyzny, ciekawych obiektów, zabytków architektury, zwyczajów,

4. Doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych.

Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: p. I. Kosakowska,

p. L. Rogozińska, p. E. Pawłowska, p. T. Mielczarek.

Oto nasi zwycięzcy:

1 miejsce - Jakub Zakrzewski 1a

2 miejsce - Zofia Balicka 3b

2 miejsce - Kacper Zakrzewski 3a

3 miejsce - Alicja Chabowska 3b

3 miejsce - Zofia Jarzynka 3a

3 miejsce - Jan Jarzynka 1a

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Projekt “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 0d 01.12.2023r. do 15.12.2023r.

Miejsce Akcji: Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie – Osadzie

PARTNERZY AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

• Śniadanie daje Moc 2023

• Uczniowie klas I-III, Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie, dnia 8 listopada 2023 r., włączyli się w ogólnopolską akcję „Śniadanie daje Moc’’ organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie doskonale wiedzą, że podstawą funkcjonowania organizmu człowieka jest zdrowe odżywianie. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, który dostarcza nam energii do nauki i pracy. Uczniowie w ramach tej akcji przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki, które bardzo im smakowały. Zapraszamy do foto relacji z tego dnia.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 (II edycja)

W 2023 roku po raz drugi otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dzięki dofinansowaniu zasoby naszej biblioteki wzbogaciły się o nowe pozycje, które pozwolą Wam rozwijać zainteresowania, a także pomogą przygotowywać się do konkursów                       i olimpiad. Wsparcie finansowe, które otrzymała szkoła to 15000 zł, co pozwoliło  uzupełnić księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze i lektury. W ramach programu zakupiono audiobooki oraz książki, których szukacie i o które pytacie. Ciekawie doposażony księgozbiór dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, dyskusje na temat przeczytanych książek, daje możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych. Przyjdź, zobacz, wypożycz, przeczytaj!

Zapraszam do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Bibliotekarka:

• Uroczyste Ślubowanie oraz Pasowanie na Ucznia

• 12 października 2023 roku uczniowie klas 1 zdali bardzo ważny egzamin – egzamin na pierwszoklasistę. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Potem, zgodnie z tradycją, Pan Dyrektor pasował każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy od Rady Rodziców, upominki od Wójta Gminy Iłowo-Osada oraz słodki upominek od przedstawicieli klas 3.  Po uroczystości rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek.