• Rekolekcje wielkopostne

     •      W dniach 20 - 21 marca 2024r.odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Piotr Śliwiński. Pierwszego i drugiego dnia rekolekcji uczniowie pracowali w grupach, wykonywali plakaty i lapbooki o Janie Pawle II, oglądali filmy o tematyce religijnej i uczestniczyli w Mszach św. W czwartek uczniowie naszej szkoły mogli skorzystaćz sakramentu pokuty i pojednania. Ostatniego dnia były wykonywane palmy wielkonocne, które zostały zaniesione do Kościoła. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Na zakończenie rekolekcji odbyła się prezentacja wykonanych prac. Każda klasa otrzymała dyplom i słodki upominek. Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli. Słowa ks. Piotra kierowane do nas i wykonane przez Niego rysunki przybliżyły nas do Bogai pomogły zrozumieć konsekwencje grzechu.

      Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę

     • Zawody pływackie

     •      15 marca 2024r reprezentacja szkoły brała udział w II edycji Mławskiej Ligii Pływackiej. W zawodach brały udział szkoły z powiatu mławskiego. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

      • Alicja Szulc
      • Julia Wróblewska
      • Joanna Szulc
      • Jakub Balicki
      • Anna Balicka
      • Marcel Kempka
      • Adam Rogowski

      Reprezentacja zdobyła - 5 złotych medali 2 srebrne medale oraz 3 brązowe medale.

      • Joanna Szulc I miejsce w stylu klasycznym na 50 m  w kategorii wiekowej 11 lat
      • Alicja Szulc I miejsce w stylu dowolnym na 50 m oraz I miejsce w stylu motylkowym na 50 m w kategorii wiekowej 14 lat
      • Jakub Balicki II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m oraz III miejsce w stylu dowolnym w kategorii wiekowej 13 lat
      • Julia Wróblewska I miejsce w stylu dowolnym na 50 m oraz I miejsce w stylu grzbietowym w kategorii wiekowej 12 lat
      • Anna Balicka  III miejsce w stylu grzbietowym na 50 m w kategorii wiekowej 12 lat
      • Adam Rogowski II miejsce w stylu klasycznym na 50 m w kategorii wiekowej 13 lat
      • Marcel Kempka III miejsce w stylu klasycznym na 50 m w kategorii wiekowej 13 lat

      Podziękowania dla Klubu Płetwal z Mławy z przygotowanie naszych zawodników. Wszystkim naszym pływakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

     •      Dnia 27 lutego 2024 r. społeczność uczniowska naszej szkoły świętowała 551 rocznicę urodzin wielkiego uczonego, Mikołaja Kopernika - patrona szkoły. Z tej okazji odbyła sie uroczysta akademia poświecona naszemu patronowi. Galowy strój uczniów i nauczycieli podkreślił rangę tego święta. Uczniowie klas 4- 8 pod kierunkiem p. Ewy Pawłowskiej, p. Renaty Jarzembowskiej , p. Sylwestra Pawłowskiego, p. Bogdana Nowosada przygotowali i przedstawili montaż słowno- muzyczny o życiu i twórczości astronoma.

           Pan dyrektor Piotr Olszewski i pani wicedyrektor Małgorzata Balicka wręczyli uczniom nagrody  za najlepsze wyniki w nauce i 100% frekwencję.

      Najlepsi uczniowie

      1. Amelia Nowosad kl. 5a

      2. Alicja Szulc kl. 7a

      3. Jankowska Oliwia kl. 6a i  Wagner Hanna kl. 6a

      100% frekwencja

      1. Mikołaj Siemianowski  kl. 1b

      2. Imielska Milena kl. 3a

      3. Kuszkowska Nikola kl. 3a

      4. Agata Bodziałko kl. 3b

      5. Zofia Balicka kl. 3b

      6. Julia Wróblewska kl. 5a

      7. Zofia Michalak kl. 7a

       

     • 23 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Depresją.

     • Stan psychiczny wielu osób dorosłych, jak i współczesnych dzieci i młodzieży jest niepokojący❗️Wciąż wzrasta liczba zachorowań na depresję wśród młodzieży. Z mojego doświadczenia terapeutycznego wynika, że rodzice chorujących dzieci doświadczają w tym temacie przytłaczającej bezradności😞

      Celem kampanii społecznej związanej z przeciwdziałaniem depresji jest jasny przekaz: zachęcający do unikania stygmatyzowania osób z diagnozą depresji, zachęcający do zwracania uwagi na objawy, i korzystania z pomocy specjalistów.

      👉Depresja jest chorobą, która wymaga odpowiedniego leczenia.

      Drodzy Rodzice dzieci i nastolatków chorujących na depresję. Ważne jest, byście  pamiętali, że kluczowe jest dbanie o Siebie I swój stan psychiczny. Tylko wtedy będziecie mogli zrozumieć i otoczyć wsparciem Wasze dzieci.

      Dbając o siebie – dbacie o dzieci. Współcześnie to naturalna konieczność, zwłaszcza w obliczu kryzysu

      Możecie skorzystać z porady specjalisty, gdy widzicie, że nie dajecie sobie rady: jesteście zwyczajnie wyczerpani codziennym zmaganiem z objawami choroby Waszego dziecka.

      Pamiętajcie, że nie jesteście skazani na samotność w tym pojedynku. Zadzwońcie do najbliższego Centrum Interwencji Kryzysowej i poproście o pomoc. Możecie tam skorzystać z darmowej porady psychologa lub interwenta kryzysowego. To osoby przeszkolone na tego typu sytuacje.

      Poszukajcie grup wsparcia na Fb. Są tam osoby z podobnymi doświadczeniami do Waszych.

      Otaczajcie się wspierającymi ludźmi. Otwarcie mówcie o swoich problemach i wyzwaniach.

      Nie postrzegajcie swoich dzieci wyłącznie przez pryzmat choroby. Dzieci i młodzież liczą na Waszą obecność, zrozumienie i wsparcie.

      Ważne, by w chorobie dziecka widzieć też siebie i swoje emocje. Tak ważne jest, by umieć poprosić o pomoc. Proszenie to nie przyznanie się do błędu. To odpowiedź dojrzałego człowieka, który w obliczu kryzysu często sam nie jest w stanie sprostać temu wyzwaniu i sięga po wsparcie.

      DBAJCIE O SIEBIE💚

      -------------------------------

      Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” 22 290 44 42

      W Telefonie Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” dyżuruje psycholog dla osób dorosłych we wtorki i środy od 9.00 do 11.00.

      Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222

      Linia Wsparcia 800 70 2222 jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących. W Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Więcej na: https://czp.org.pl/.../centrum-wsparcia-dla-osob-w.../

      Antydepresyjny Telefon Zaufania (22) 484 88 01

      „Antydepresyjny Telefon Zaufania” prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem (22) 484 88 01. Dni i godziny na przestrzeni lat się zmieniały, dlatego najlepiej sprawdzić szczegóły na stronie: http://stopdepresji.pl/

      Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji (22) 594 91 00

      Forum Przeciw Depresji prowadzi Antydepresyjny Telefon pod numerem (22) 594 91 00 czynny w każdą środę i czwartek od 17.00 do 19.00 (koszt połączenia jak na numer stacjonarny wg taryfy operatora telefonicznego).

      Więcej o projekcie na stronie: https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony...

      Telefon zaufania dla dzieci 116 111

      116 111 to pierwszy bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi, który prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00, a z jego konsultantami można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Kontakt z konsultantami Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest dla wielu młodych osób pierwszą szansą na powiedzenie o swoich problemach, m.in. depresji, samookaleczeniach czy obniżonym nastroju, uzyskanie wsparcia w trudnych chwilach i dostrzeżenie dorosłych – rodziców i profesjonalistów, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu kłopotów.

      Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00, a z jego konsultantami można się również skontaktować  wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl

      Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100

      Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna oraz online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

      Więcej informacji: www.800100100.pl.

      Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

      800121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00.

       

     • OGŁOSZENIE

     • Od 15.02.2024 r. do 29.02.2024 r. do godz. 14:00

      Odbędzie się e-rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie.

      Rejestracja kandydatów do szkoły podstawowej odbywać się będzie w formie elektronicznej na stronie: https://ilowo-osada.elemento.pl

       

      POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE SKŁADA SIĘ Z NASTĘPUJĄCYCH ETAPÓW:

      1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej znajdującego się na stronie https://ilowo-osada.elemento.pl

      2. Złożenie do sekretariatu szkoły wydrukowanego z systemu elektronicznego i podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęciu  dziecka do szkoły podstawowej.

      3. Elektroniczne potwierdzenie przez rodziców/prawnych opiekunów woli przyjęcia dziecka do szkoły.

      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych, niezakwalifikowanych, przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej.

     • OGŁOSZENIE

     • Od 15.02.2024 r. do 29.02.2024 r. do godz. 14:00

      Odbędzie się e-rekrutacja do Przedszkola w Iłowie-Osadzie

      Rejestracja kandydatów do przedszkola odbywać się będzie w formie elektronicznej

      na stronie : https://ilowo-osada.formico.pl

       

      POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE SKŁADA SIĘ Z NASTĘPUJĄCYCH ETAPÓW:

      1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola znajdującego się na stronie https://ilowo-osada.formico.pl

      2. Złożenie do sekretariatu wydrukowanego z systemu elektronicznego i podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęciu  dziecka do przedszkola.

      3. Elektroniczne potwierdzenie przez rodziców/prawnych opiekunów woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych, niezakwalifikowanych, przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej.

     • Światowy Dzień Głośnego Czytania

     •      Dnia 7 lutego 2024 r. uczniowie klasy 3 b wzięli udział w Światowym Dniu Głośnego Czytania w szkole. W tym dniu spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej z Paniami bibliotekarkami, aby wysłuchać czytanych utworów „Czarna owieczka” i „Dukat”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem czytanych książek i udzielali bezbłędnych odpowiedzi do ich treści.

           Panie bibliotekarki poleciły również uczniom książki z serii „Nela Mała Reporterka”, które opisują wyprawy dziewczynki do egzotycznych krajów.

      Anna Dobracka

     • Christmas Story

     •      Młodzi aktorzy z klasy VI a i Vb przedstawili 19 stycznia spektakl w języku angielskim 'A Christmas Story'. Pomysł na scenariusz zrodził się na zajęciach z języka angielskiego. Autorami scenariusza były uczennice Adrianna Wiaterek i Agnieszka Godlewska. Historia była nowoczesną adaptacją 'Opowieści wigilijnej' Charlesa Dickensa. Główna bohaterka sławna i bogata influencerka zmienia swoje życie po odwiedzinach trzech duchów - przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów w języku angielskim. Całość koordynowała pani Monika Godlewska.

     • Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     •      Dnia 28 stycznia 2024 r. Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem w tym roku było zebranie pieniędzy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Pięcioro wolontariuszy z Klubu, przy współpracy ze sztabem w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie ruszyło ze skarbonkami tego dnia, aby zebrać pieniądze na szczytny cel. Wcześniej odbyło się spotkanie z policjantem, który zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa podczas trwania Finału WOŚP.Zbiórka zakończyła się podliczeniem zebranych pieniędzy, a także finałowym koncertem oraz "Światełkiem do nieba. "Wolontariusze zapewnili, że będą dalej grać z WOŚP - em, czyli do końca świata i jeden dzień dłużej.🙂👍♥️

     • Wyjazd do schroniska w Tatarach

     •      W okresie listopad-grudzień 2023 r. Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Iłowie-Osadzie zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” w Tatarach. W akcji wzięły udział klasy 1-8. W sumie zebrano: 176 kg suchej karmy, 80 kg mokrej karmy, ponad 3kg przysmaków. Ponadto wśród darów znalazło się 6 smyczy, 8 zabawek, legowisko i kosmetyki do pielęgnacji zwierząt. Dnia 17 stycznia 2024 r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował wyjazd ok. 50 osób do schroniska w Tatarach. W trakcie wizyty uczniowie zostali zapoznani przez pracowników z ogólną sytuacją schroniska, warunkami adopcji, zasadami wolontariatu wobec podopiecznych, po czym przekazali dary, a następnie odwiedzili psy na wybiegu, z którymi mieli okazję pobawić się. Zarówno schronisko w Tatarach, jak i Szkolny Klub Wolontariatu zadeklarowały dalszą współpracę.

     • Jasełka 2023

     •      W dniu 22 grudnia 2023 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w przedstawieniu świątecznym przygotowanym przez uczniów klasy 6a pod opieką p. Edyty Kalkowskiej i p. Katarzyny Ewertowskiej. Przedstawienie miało miejsce o godzinie 10.00 dla klas I - III i o 11.00 dla klas IV - VIII. W świątecznym nastroju klasy zaprezentowały przygotowane kolędy.

     • Przedstawienie bożonarodzeniowe

     • Uczniowie Klasy 3 b  wraz z wychowawcą w ramach realizowanego projektu 'Czytam z klasą, lekturki spod chmurki', dnia 19 grudnia 2023 r. przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Iłowie-Osadzie. Integracja z osobami niepełnosprawnymi sprawiła dzieciom ogromną radości. Przygotowaliśmy również drobne upominki dla zaproszonych gości. 

      Dnia 21 grudnia 2023 r. na przedstawienie zaprosiliśmy Dyrekcję naszej szkoły oraz rodziców. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.  Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

      Anna Dobracka

     • Szlachetna Paczka

     •      Zespół Szkół Nr 1 im. M. Kopernika w Iłowie-Osadzie przy współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wziął udział w akcji "Szlachetna Paczka". Szczególną cechą tej akcji jest jej otwartość na pomoc ze strony społeczności. Każdy, kto chciał wziąć udział, mógł zorganizować prezent dla wybranej osoby lub rodziny. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie tworzyć świąteczne cuda i wprowadzić radość w życie tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodów często losowych. Pracownicy szkoły oraz część uczniów z kl. 5a i 6a wraz z ich rodzicami postanowiło pomóc Pani Ani z Działdowa i jej trójce małych dzieci: 6-letniemu Kacprowi, 4-letniemu Miłoszowi i 9-miesięcznej Lence. W tym celu zebrano wszystkie niezbędne rzeczy z tzw. trzech kluczowych potrzeb, tj.:

      -żywność trwała

      - środki czystości

      - pampersy i chusteczki dla Lenki.

           Wśród darów znalazły się także zabawki, słodycze, ubrania, koc, obuwie. Razem zebrano 16 paczek, które trafiło do Punktu Zbiórki w Sali Magnolia w Malinowe, gdzie dnia 16 grudnia tego roku odbył się uroczysty Finał Szlachetnej Paczki, znany również jako Weekend Cudów.Wszyscy ci, którzy wzięli udział w zbiórce, nie tylko dostarczyli potrzebującym materialnego wsparcia, lecz także przekazali im nieocenioną dawkę wsparcia emocjonalnego i wiary w lepsze jutro.Dziękujemy i do zobaczenia za rok!