• Laboratorium przyszłości

• Wrzesień 2022

Teleskop

Sprzęt z projektu Laboratorium Przyszłości na zajęciach geografii u p. Grzegorza Liedtke.

• Październik 2022

Obserwacje mikroskopowe

Uczniowie klas piatych na lekcji biologii
              poznawali budowe mikroskopu, wykonywali
              preparaty ze skorki liscia cebuli,
              z miazszu bulwy ziemniaka i obserwowali
              je pod mikroskopem
          • Listopad 2022

Porządki kolumn greckich

Nowe pomoce dydaktyczne dla uczniów tym razem związane ze starożtynością i architekturą grecką. Modele zostały wydrukowane na drukarce 3D.

• Grudzień 2022

Grudzień w pracowni biologicznej

Uczniowie klas szóstych na lekcji biologii poznawali budowę i funkcje oraz obserwowali pod mikroskopem tkanki zwierzęce.

• Styczeń 2023

Koloseum

W ramach działań związanych z programem Laboratorium Przyszłości dzieci wykonały wydruki z drukarki 3D. Jednym z pierwszych modeli była makieta przedstawiająca rzymskie Koloseum.

• Luty 2023

Pomoce naukowe na chemii

Na zajęciach uczniowie badali aktywność chemiczną metali na przykładzie cynku z siarczanem (VI) miedzi (II). Zauważyli, że cynk wyparł miedź z jej roztworu, więc jest bardziej aktywnym metalem. Miedź osadziła się na ocynkowanym gwoździu.

• Marzec 2023
            • Nuty

W marcu wydrukowaliśmy nuty  na drukarce 3D. Będą wykorzystane jako pomoc naukowa w pracowni muzyki.

• Kwiecień 2023

Sprzęt fotograficzny

Podczas zajęć informatycznych wykorzystujemy sprzęt fotograficzny pozyskany z programu. Uczniowie klas siódmych korzystali z aparatu fotograficznego i statywu.

• Maj 2023
            • Obrazowanie

Podczas zajęć informatycznych uczniowie wykorzystali kamerę. uczniowie sprawdzili za jej pomocą działanie wcześniej przygotowanego programu w języku Scratch.

• Czerwiec 2023

Figurki Kopernika

Uczniowie otrzymali statuetki patrona szkoły wydrukowane w drukarce 3D. Wcześniej w ramach projektu uczniowie wybrali odpowiedni wzór, który po wydrukowaniu oczyścili i skleili. Figurka była nagrodą w konkursie na prezentację multimedialną o historii naszej szkoły.

• Wrzesień Październik Listopad 2023
            • Wrzesień - październik - listopad 2023

W ciągu pierwszych miesięcy roku szkolnego 2023/2024 uczniowie wykorzystują drukarkę 3D do realizacji swoich projektów. Jednym z nich było przygotowanie okolicznościowego znaczka z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Grudzień 2023 - Styczeń 2024
            • Drony i ozdoby choinkowe

W grudniu wykorzystywaliśmy drukarkę 3D oraz jej oprogramowanie do tworzenia ozdób choinkowych. W ramach zajęć z informatyki korzystaliśmy z dronów.

• Styczeń 2024 - Marzec 2024

Model 3D człowieka

Na zajęciach z informatyki został wydrukowany model 3D człowieka. Będzie wykorzystywany na lekcjach przyrody do nauki anatomii człowieka.